width=To będzie znów prawdziwe kolarskie widowisko. I to przez cały weekend! W niedzielę 26 maja w Starachowicach odbędzie się VIII Starachowicka Strzała 2024. A dzień wcześniej w sobotę 25 maja można sprawdzić się w III Czasówce o Puchar Starosty Starachowickiego. Oba wyścigi wyłącznie na rowerach szosowych. Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów znajdą się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

Zgłoszenia na wyścigi w Starachowicach prowadzone są w zakładce ZAPISY na oficjalnej stronie imprezy www.mpszosa.polandbike.pl

Starachowicka Strzała w niedzielę 26.05 i Czasówka w sobotę 25.05 skierowana jest do amatorów ścigających się na rowerach szosowych, prawo startu mają też kolarze z licencjami. W sobotę każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, a w niedzielę – pamiątkową koszulkę Starachowickiej Strzały 2024. Najlepsi na podium, zarówno w sobotę i niedzielę, w kategoriach Open wśród mężczyzn i kobiet zdobędą nagrody finansowe.

– Starachowicka Strzała odbędzie się na dwóch dystansach MINI-63 km i MAX-83 km – mówi Grzegorz Wajs, organizator Starachowickiej Strzały. – Trasa jest przepiękna i mocno pofałdowana. Swoją charakterystyką przypomina belgijskie klasyki. Natomiast w sobotę czeka nas widowiskowa jazda indywidualna na czas na dłuższym niż przed rokiem dystansie 3 km. Zapraszam na Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim.

III Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim 2024 organizowany jest przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miasta Starachowice, Gminą Pawłów, Gminą Brody, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. Patronat honorowy sprawują Starosta Starachowicki, Prezydent Miasta Starachowice, Wójt Gminy Pawłów i Wójt Gminy Brody. Zapraszamy do Starachowic, tradycyjnie w ostatni weekend maja!